Ako sme sa rozhodli ne-voliť Kotlebu

Autor: Monika Minárová | 7.3.2016 o 16:03 | (upravené 7.3.2016 o 16:18) Karma článku: 6,40 | Prečítané:  1128x

V zahraničných ale aj v našich médiách sa píše o tom, ako zle na Slovensku dopadli voľby, pretože sa do parlamentu dostali Kotlebovci. Zaujímalo by ma, či si tí, ktorí toto píšu, prečítali ich volebný program. A nielen to...

Zaujíma sa niekto o to, že je to hlas ľudu? Ľudia majú dosť vládnutia štandardných strán, ktoré kradli, kradnú a budú kradnúť - pokiaľ bude čo. Nik sa nestará o obyčajných ľudí a sociálne balíčky nám slúžili len ako záplata toho, čo sme vo veľkej miere odviedli štátu na daniach.

Kotlebu som síce nevolila ale keby ešte raz bola tá možnosť, dala by som mu svoj hlas. Viete prečo? 

1. Pretože chcú zastaviť rozkrádanie štátu? - kto bojuje proti nim, súhlasí s rozkrádaním

2. Pretože chcú spraviť poriadok v osadách? - chceme sa slobodne pohybovať po uliciach bez toho, aby sme sa báli útokov či o svoj majetok

3. Pretože chcú zaviesť spravodlivý sociálny systém? - vám to nevadí, že rómovia dostávajú domy zadarmo, oni a netrápia kupovaním pozemkov a sociálne dávky majú vyššie ako tí čo pracujú? Mne to teda dosť vadí..

4. Pretože sa imigranti tlačia už aj na Slovensko? - treba to stopnúť, nevidíte, čo sa robí v susedných krajinách?

5. Pretože chcú, aby zdravie bolo na prvom mieste? - vy to nechcete?

6. Pretože chcú, aby Slovensko bolo sebestačné? - nie je dobré závisieť vždy od rozhodnutia iných

7. Pretože chcú podporovať tradičné hodnoty? - veď tak to má byť

8. Pretože chcú, aby Slovensko malo vlastnú armádu? - a prečo nie?

9. Pretože chcú vrátiť Slovensku hrdosť a suverenitu? - už dávno nie sme vlastnými pánmi, riadia nás iní, je čas to zastaviť

10. Pretože chcú chrániť životné prostredie? - veď to predsa potrebujeme

Nikde nie je ani zmienka o tom, čo Kotleba dosiahol alebo spravil ako župan. Prečo? Lebo keď chceme niekoho zniesť pod čiernu zem, tak dobré skutky sa nerátajú. Žiaľ tak to funguje. 

 

Ja naozaj nechápem všetkých odporcov, ktorí ich označujú ako fašistov. Nikde v ich volebnom programe som nenašla ani zmienku o tom, že by chceli stavať koncentračné tábory a nahnať ľudí do plynu. Ja ich považujem a vnímam ako normálnu stranu s normálnym volebným programom, ktorá sa do parlamentu dostala legálnou cestou a ktorej cca 200 000 ľudí vyjadrilo svoju podporu. 

Číslo 200 000 nie je zanedbateľné a ľudia už neveria tým istým stranám, ktoré sľubujú to isté stále dookola a skutky žiadne.

Nešliapme po právach ľudí, nechajme ich slobodne rozhodovať. Nechajme ich zvoliť si tých, ktorí ich majú zastupovať. Možno sa tie štandardné strany boja, že práve pre ne bude Kotleba fašistický diktátor, ktorí príde na ich nekalé praktiky a nenechá si to pre seba. Odstrihne ich od toku peňazí, ktoré nemajú ísť do ich vreciek ale do štátnej kasy, aby slúžili na rozvoj Slovenska.

A nakoniec ešte toľko, že aj prezidenta si volia ľudia. Vkladajú do neho nádeje a dúfajú, že urobí všetko preto, aby hájil ich záujmy. Dnes im však pán prezident odkazuje, že tí, ktorí zvolili Kotlebu sú menejcenní. Že tí, ktorí mu dali hlas sú vlastne odpad.

Výborne pán prezident, tlieskam vám. Toto je chovanie hlavy štátu. A pod rozhodnutie neprijať Kotlebu tak, ako ostatných predsedov zvolených politických strán sa môže podpísať len ten, kto nekope za ľudí ale za seba a svojich poskokov.

Kto to nečítal, tak nech sa páči:

http://medzicas.sk/prezident-republiky-andrej-kiska-oznacil-dvesto-tisic-ludi-za-menejcennych/

Nie som politológ, štatista alebo človek, ktorý sa venuje politike. Toto je len môj osobný názor, ktorý nikomu nevnucujem. A sú len dve možnosti, buď s ním súhlasíte alebo nie. S týmto vedomím ponechávam aj možnosť diskusie k článku. Dúfam, že sa vyhnete urážkam a nadávkam, ako je to u mnohých nevychovaných zvykom. 

Tak prosím - čítajte, diskutujte a povedzte si svoj názor - kým ešte môžme.

http://www.naseslovensko.net/wp-content/uploads/2015/01/Volebn%C3%BD-program-2016.pdf

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?