Leopold Haverl R.I.P.

Autor: Monika Minárová | 5.2.2016 o 17:19 | (upravené 5.2.2016 o 17:37) Karma článku: 5,10 | Prečítané:  609x

Smutná správa nielen pre rodinu, hercov-kolegov ale aj pre širokú verejnosť. Dnes do hereckého neba odchádza ďalšia osobnosť, za ktorou sa zavreli brány tohto sveta.

Určite väčšina ľudí poznala tohto herca. Dnes ráno srdce tohto človeka dotĺklo. Táto správa sa rozletela do médií rýchlosťou blesku a veľa ľudí smúti. Odišiel vo veku 79 rokov krátko pred svojimi 80. narodeninami. 

Bol to herec, ktorý bol dlhé roky členom činohry Slovenského Národného divadla, účinkoval na Novej scéne či v nitrianskom divadle A. Bagara. 

Zahral si v mnohých úlohách a počas svojho života získal niekoľko ocenení. Z posledného obdobia si ho určite pamätajú priaznivci večerných seriálov. K jeho posledným úlohám patrí seriál Divoké kone, kde si presvedčivo zahral Osvalda Závodského. Svoj hlas prepožičal mnohým postavám v dabingu.

Je tu všade, ostáva tu aj keď zomrel. Ostáva tu jeho tvorba, jeho hlas, jeho práca, ktorú nadovšetko miloval. Jeho celoživotné dielo si uchovajme v svojich spomienkach ako vzácny klenot.

Už teraz chýba mnohým svojim kolegom, priateľom, svojej rodine. Odišiel do hereckého neba, tak sa to hovorí a teší sa už spolu s tými, ktorí odišli pred ním.

Budeme si ho pripomínať vo filmoch a budeme si ho navždy pamätať ako veľkého profesionála a jedného z mála hercov tejto generácie. 

Sú tu noví mladší herci, ktorí nahrádzajú odchádzajúcu generáciu. Tak ako Leopold Haverl aj mnohí pred ním zanechávajú po sebe odkaz mladším kolegom v podobe skúseností, ktoré stihli za svojho života odovzdať. Mladší kolegovia budú spomínať na ich smiešne historky, ktoré počas svojho života zažili. Budú spomínať na ich profesionalitu a nespočetné množstvo vecí, ktoré spolu zažili.

Až teraz keď človek odíde, mnohí pochopia význam jeho slov. Zanechal po sebe odkaz v podobe množstva filmov, televíznym inscenácií a divadelných hier. Obohatil naše kultúrne dedičstvo a zaslúži si úctu v podobe myšlienky, tichej modlitby či zapálenej sviečky.

Tak už len chvíľka ticha pre pána HERCA.

R.I.P. pán Leopold Haverl.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?