Vianočné prianie

Autor: Monika Minárová | 12.12.2015 o 19:48 | (upravené 12.12.2015 o 20:39) Karma článku: 3,66 | Prečítané:  457x

Vianoce sa blížia ako každý rok, v celom dome robím vzorný poriadok. Takto začínajú slová básničky, ktorú recitujú deti na vianočných besiedkach. Nastal vianočný čas.       

Čas, kedy sa zaplnia obchody a nakupujeme všetko možné. Zháňame darčeky pre našich blízkych, aby sme ich potešili aspoň maličkosťou. Nakupujeme hory jedla, lebo cez Vianoce bude 1 deň všetko zatvorené, tak aby sme nedajbože neumreli od hladu.

Za oknami sa rozsvietia vianočné stromčeky a domy sa rozveselia pestrou výzdobou. Všade vyhrávajú koledy a deti píšu dlhé zoznamy Ježiškovi.

V školách sú vianočné besiedky a vo firmách začali prvé kapustnicové večierky a ľudia si raz v roku úprimne prajú všetko dobré. Ešte pár dní a potom sa nachvíľu zastaví to uponáhľané, čo je v nás a tí šťastnejší zasadnú spolu so svojou rodinou k štedrovečernému stolu. Rodina sa zíde pokope, aby tie najkrajšie sviatky v roku prežila spolu.

V duchu budeme s tými, ktorí nás tento rok opustili a pri stole nám budú chýbať. Vyšleme k nim tichú spomienku a budeme sa snažiť zadržať slzy, keď na stôl budeme chystať o jeden tanier menej.

Pomyslime aj na tých, ktorí nemajú nikoho. Veľa ľudí žije osamote a sviatky strávia sami ale žiaľ aj taký je život. Veľa ľudí bude pracovať, pretože ich povolanie nepozná sviatok. 

Teším sa na chvíľu, keď po večeri zazvoní zvonček a deti si pod vianočným stromčekom nájdu niečo, čo si veľmi želali. Ich radosť v očiach bude neskutočná.

Priala by som si, aby sa všetky detské očká rozžiarili. Ale žiaľ, život nie je len o dostatku ale aj o chudobe a mnoho rodín bude mať skromnú večeru. Bez darčekov a bez vianočného stromčeka. Deti budú vďačné za to, že im mama pripraví večeru a nik nezmaže smútok v ich očiach, pretože Ježiško k nim nepríde.

Želaní by sme mali veľa ale len zlomok z toho sa splní.

Zaželajme si spoločne nech sme všetci zdraví a nech v nás dlho ostane vianočný pokoj. Buďme k sebe dobrí nielen počas Vianoc ale aj počas celého roka. Pomáhajme, pokiaľ sa dá a neodvracajme sa od tých, ktorí nás potrebujú.

Tak, už len pár dní a ...

Prajem vám krásne a pokojné Vianoce!

 

(a nezabudnite napísať Ježiškovi, ešte je čas...)

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?