Vianočné prianie

Autor: Monika Minárová | 12.12.2015 o 19:48 | (upravené 12.12.2015 o 20:39) Karma článku: 3,66 | Prečítané:  395x

Vianoce sa blížia ako každý rok, v celom dome robím vzorný poriadok. Takto začínajú slová básničky, ktorú recitujú deti na vianočných besiedkach. Nastal vianočný čas.       

Čas, kedy sa zaplnia obchody a nakupujeme všetko možné. Zháňame darčeky pre našich blízkych, aby sme ich potešili aspoň maličkosťou. Nakupujeme hory jedla, lebo cez Vianoce bude 1 deň všetko zatvorené, tak aby sme nedajbože neumreli od hladu.

Za oknami sa rozsvietia vianočné stromčeky a domy sa rozveselia pestrou výzdobou. Všade vyhrávajú koledy a deti píšu dlhé zoznamy Ježiškovi.

V školách sú vianočné besiedky a vo firmách začali prvé kapustnicové večierky a ľudia si raz v roku úprimne prajú všetko dobré. Ešte pár dní a potom sa nachvíľu zastaví to uponáhľané, čo je v nás a tí šťastnejší zasadnú spolu so svojou rodinou k štedrovečernému stolu. Rodina sa zíde pokope, aby tie najkrajšie sviatky v roku prežila spolu.

V duchu budeme s tými, ktorí nás tento rok opustili a pri stole nám budú chýbať. Vyšleme k nim tichú spomienku a budeme sa snažiť zadržať slzy, keď na stôl budeme chystať o jeden tanier menej.

Pomyslime aj na tých, ktorí nemajú nikoho. Veľa ľudí žije osamote a sviatky strávia sami ale žiaľ aj taký je život. Veľa ľudí bude pracovať, pretože ich povolanie nepozná sviatok. 

Teším sa na chvíľu, keď po večeri zazvoní zvonček a deti si pod vianočným stromčekom nájdu niečo, čo si veľmi želali. Ich radosť v očiach bude neskutočná.

Priala by som si, aby sa všetky detské očká rozžiarili. Ale žiaľ, život nie je len o dostatku ale aj o chudobe a mnoho rodín bude mať skromnú večeru. Bez darčekov a bez vianočného stromčeka. Deti budú vďačné za to, že im mama pripraví večeru a nik nezmaže smútok v ich očiach, pretože Ježiško k nim nepríde.

Želaní by sme mali veľa ale len zlomok z toho sa splní.

Zaželajme si spoločne nech sme všetci zdraví a nech v nás dlho ostane vianočný pokoj. Buďme k sebe dobrí nielen počas Vianoc ale aj počas celého roka. Pomáhajme, pokiaľ sa dá a neodvracajme sa od tých, ktorí nás potrebujú.

Tak, už len pár dní a ...

Prajem vám krásne a pokojné Vianoce!

 

(a nezabudnite napísať Ježiškovi, ešte je čas...)

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Putin prichádza navštíviť Merkelovú a baby Trump (karikatúry týždňa)

Výber SME z prác karikaturistov z celého sveta na tento týždeň.

ŠPORT

Barcelone na tri mesiace vypadol kľúčový hráč, Enrique zúri

Barcelona vyhrala vo Valencii 3:2, víťazný gól strelil z jedenástky Messi.


Už ste čítali?